Prof. Dr. Şule Özmen bu eserinde, yeni bir ticaret yolu olan e-ticareti,  internet ve dijitalleşmenin iş hayatına yansımasını ele alıyor. E-ticaret, geleneksel iş modellerinden farklı bir girişimcilik yaklaşımı, farklı bir yapılanma gerektiriyor. Bir yol haritası çizme hedefinde olan kitap, bir e-iş modelini hayata geçirirken efsanelerle değil gerçeklerle yola çıkılmasını sağlıyor. E-ticaret girişimciliğinden ve iş modellerinden, e-ticaret stratejilerine, web sitesi özelliklerinden dijital pazarlamaya, veri madenciliğinden, güvenlik ve ödeme sistemlerine kadar e-ticaretle kesişen tüm konular kapsanmakta.  Akademik bir titizlikle ele alınan konular, aynı zamanda e-ticaret eğitimleri ve dersleri  veren ve alan taraflar için bir kaynak kitap özelliği taşıyor.

 

Şule Özmen, yine teoriyle yetinmiyor. Derslerde öğrenileceklerin ötesinde  “iş”e yarar bilgileri akademik titizlikle analiz ediyor. Çok kapsamlı konular içeren bu eser, farklı disiplinlerde oluşan önemli bir sektörel bilgi birikimini de yansıtmakta. Alanındaki en önemli referans kitaplarından biri, beyinlerimiz için gıda ve interaktif dünyaya ilişkin güvenilir bir yol haritası.

Serhat Akkılıç, Yönetici Ortak, Project House

Bilmediğiniz bir ülkede uçaktan indiniz, gideceğiniz yerin adını bile telaffuz edemiyorsunuz. Bir danışma arıyor gözleriniz. Sorularınıza cevap bulmak için. İşte İnternet üzerinde bir yerlere yolculuk yapmaya ihtiyaç duyanlar başlangıçta aynı durumda kalabilirler. Elinizde yol gösterici bir kitap olursa nereden nasıl başlayacağınızı bildiğiniz gibi, kime hangi soruyu ne zaman sormanız gerektiğini de bilirsiniz. Sevgili Prof. Dr. Şule Özmen’in bu kitabı internet ülkesinde yolculuk yapacaklar için kılavuz olacak.

 

Burak Büyükdemir, Etohum Kurucusu

Şule Hocanın kitabını okurken en az on kez “keşke şu kitabı tish-o.com’un temelini atarken okusaymışım” dedim.  Birçok konuyu uygulayarak, maddi ve manevi kayıplar vererek öğrendim. Ancak, Şule hocamın kitabı sizi bu kayıplardan kurtarıp çok daha hızlı yol almanızı sağlayacak.Genellikle teorilerden bahseden akademisyenlerin aksine, birebir piyasaya odaklandığınız ve işinizi hakkıyla yaptığınız için elinize sağlık Şule Hocam.

 

Fatih Demir, tish-o.com Kurucusu

Firmaların edindikleri tecrübeler en değerli varlıklarıdır, her girişimcinin hikayesinde başarıların yanı sıra zorluklar, imkansızlıklar ile bitmeyen bir mücadele vardır. Bu tecrübelerin hikayesinin akademik bir göz ile incelenerek herkesin faydalanacağı bir yayın olarak bir araya getirilmesinden tüm girişimcilerin çok fayda göreceğini düşünüyorum.
Kaan Dönmez, morhipo.com Gn. Md. ve hepsiburada.com eski Gn. Md.

Türkiye’de ve dünyada hızlı büyüyen sektörlerden biri olan e-ticaret konusunda en kapsamlı kaliteli ve güncel içeriğe sahip bu kitabı öne çıkaran özelliği, Şule Hoca’nın akademik bakış açısıyla sektörün içinden verdiği örnekler. E-ticaret denince ilk akla gelen, olmazsa olmaz bir başucu kaynağı.

Ahmet Kırtık, EticaretMag.com ve Pradma Yönetici Ortak

Webrazzi  organizasyonlarında her zaman ön koltuklarda yer alan Şule Hocamız, elinizde tuttuğunuz kitabın 4. Baskısında da sektörün içinden çok özel bilgileri genç nesillere aktarmak  için yoğun bir çalışma temposundaydı. Ülkemiz ekonomisi için vazgeçilmez olan girişimcilik kültürü açısından e-ticaret bir lokomotif görevi görürken, özellikle genç girişimcilerin bu kaynağın her satırından faydalanması gerektiğine inanıyorum.
Arda Kutsal, webrazzi.com Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir