Temmuz 2009’da, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ndeki görevime  büyük bir heyecanla başlarken, 24 yıl gurur duyarak görev yaptığım Marmara Üniversitesine hoşça kal diyorum.

Marmara Üniversitesi’nde 1985 yılından itibaren birlikte çalıştığım tüm hocalarıma,  meslektaşlarıma, genç asistan arkadaşlarıma, benim işlerimi yapmamı kolaylaştırmak için çaba sarf eden  idari personele ve Bilişim Merkezinin değerli personeline içtenlikle teşekkür ediyorum. Üniversitemin her kademesinde çalışan, güvenlik görevlisinden temizlik ve kantin görevlilerine kadar ilgilerini eksik etmeyen ve özellikle akşam programlarında ders verdiğim binayı kapatmak  için süresi uzayan derslerimi tamamlamamı  sabırla bekleyen personeli unutmam mümkün değil.  

Marmara Üniversitesinde görev yaptığım 24 yıl boyunca Üniversitemin  farklı fakültelerinde, farklı bölümlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında sayısını binlerle ifade edebileceğim öğrencilerim oldu.  Her dönem, her bir dersimin her bir öğrencisi benim için ayrı birer değerdi ve çok sevdiğim mesleğime çoğunlukla tatlı ve unutulmaz anılar kattılar. Bunların bir kısmıyla ilgili gurur duyulacak haberler almam bana hep ne isabetli bir meslek seçmiş olduğumu hatırlatıyor. Marmara Üniversitesi’nde öğrencim olan birlikte ders yaptığımız, araştırmalar gerçekleştirdiğimiz, tez ve projelerini yönettiğim arkadaşlara bana kattıkları değer için teşekkür ediyorum.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde  yarı zamanlı öğretim üyesi olarak  ilk verdiğim ders 2001 Güz döneminde tezli İşletme Yüksek Lisans programında verdiğim Seminar in Thesis dersiydi.  2002 Güz döneminden itibaren ise MBA programında vermeye başladığım Bus 622  E-Commerce dersinin hemen ardından YÖK tarafından onaylanan ilk uzaktan yüksek lisans İngilizce ve Türkçe eğitim programlarında sırasıyla EMBA 541 New Economy and E-Business, ve EMBAT 541 Yeni Ekonomi ve E-İşletme derslerini vermeye başladım.  2003 Bahar döneminde ise MBA programında  bir dönem Bus 531 Statistics dersini yürüttüm. 2006 Güz döneminden itibaren ise İşletme Bölümü Lisans programında   Bus 273 Statistical Analysis for Business ve  Bus 274 Further Statistics for Business  derslerini vermeye başladım. Her birini verirken  ayrı bir keyif aldığım bu dersleri verme sürecimde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin her üç kampüsünde de görev aldım.

Derslerin yanı sıra, “Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu: E-ticaret” isimli kitabım da 2003 yılındaki ilk baskısından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi yayınlarından çıkmakta.

Mensubu olmaktan onur duyduğum İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2009 Temmuz ayından itibaren tam zamanlı görev almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çok eski yıllara dayanan arkadaşlığım olan değerli meslektaşlarımla, henüz yüz yüze  tanışamamış olsam da Academic Staff  ve Administrative Staff e-posta grupları sayesinde bir kısmıyla sanal tanışıklığım olan değerli hocalarımızla, idari personelle  ve İstanbul Bilgi Üniversitesinin tüm çalışanlarıyla şimdi daha yakından çalışma fırsatım olacak.

Yeni görevimle ilgili gerek İstanbul Bilgi Üniversitesi, gerek Marmara Üniversitesi üyesi olan ve beni yüreklendiren tüm hocalarıma, meslektaşlarıma, sevgi ve ilgilerinden güç aldığım, sağladıkları bilgilerle beni besleyen değerli öğrencilerime,  gerçek dünyada tanışabildiğim veya  tanışmamış olsam da sanal dünyada beni izleyen ve benim izlediğim tüm dostlara ve blog yazarlarına içtenlikle teşekkür ediyorum. 

Merhaba Bilgi, Hoşça kal Marmara …

“Merhaba Bilgi, Hoşça kal Marmara…”, yazısına 5 yorum yapıldı.

 1. nur

  Hayırlı olsun Sayın ve Sevgili Hocam. İnşallah tüm diğer işlerde olduğunuz gibi muvaffakiyetler dilerim.

 2. Gonca Telli Yamamoto

  Sevgili Şule Hocam,
  Ben de sizi tebrik ediyorum ve sevgilerimi iletiyorum.Yolunuz açık olsun.

  Gonca Telli Yamamoto

 3. Yahya & Leyla Şensoy:)

  Hayırlı olsun Hocam

  Sevgi ve saygılarımızla…

 4. Cem Sütcü

  Sevgili Şule hocam,
  Yeni hayatınızda ve çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim. Bizi unutmayın…

 5. Aykut ARSLAN

  Sevgili Hocam,
  Umarım herşey gönlünüzce olur…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir